Cena od:      do:         Kraj:         Typ:   

Bazarbox.cz / Blog / Whippeti jsou často velmi akčním plemenem

Whippeti jsou často velmi akčním plemenem

Dokáže se ztotožnit s prostředím, ve kterém se nachází, během snad až rekordně krátké doby. Výše jeho přátelskosti není u většiny ras běžně k vidění. Je nad míru společenský, vidět uzavřeného whippeta naživo je rarita. Jeho hravost je bezmezná, především pak ve chvíli, kdy ji má s kým sdílet, je až hyperaktivní a těžko ho lze zkrotit. Whippeti jsou často velmi akčním plemenem, ve svém pohybu předvádí obdivuhodnou rychlost.

Svými běžeckými výkony a šikovnou mrštností dohromady vytvářejí loveckého psa, jakým whippet dokáže být. Během výkonu své lovecké činnosti se nenechá zlomit možnými nebezpečenstvími, která na něj mohou číhat. Odhodlaně se vrhá po hlavě do adrenalinu s lovem spojeným. Inteligenčně je na tom plemeno velmi dobře, není vhodné při výcviku whippeta užívat hrubých forem disciplíny. Špatně snáší hrubé zacházení a těžko se smiřuje s tím, když ho na něj vlastní pán použije.

Při běžném setkání s whippetem narazíte na milého, přímo mírumilovného jedince, který se okolo vás bude ochomýtat s úmyslem přemluvit vás ke hře. Dokáže se nadchnout pro maličkosti. Vřelý vztah si k němu majitel vypěstuje ve chvíli, kdy se chová jako ke svému příteli, oblíbenému společníkovi. Pes mu potom prokazuje laskavost nazpět v podobě vděčnosti. Na ostatní psy je milý, neprovokuje je k roztržkám, nemá to v povaze.

Není doporučováno toto plemeno nechávat na pospas zimě. V chladných měsících je naopak nezbytné, aby bylo zvíře v prostředí, kde o teplo není nouze; whippeti totiž velmi špatně snášejí zimu. Pes se cítí být vděčný svému pánovi především tehdy, kdy se majitel uvolí a podniká s whippetem dlouhé, nekončící procházky.

TOPlist TOPlist