Cena od:      do:         Kraj:         Typ:   

Bazarbox.cz / Blog / Výmarský ohař krátkosrstý je aktivním psem

Výmarský ohař krátkosrstý je aktivním psem

Výmarský ohař je aktivním psem, který ze sebe potřebuje dostat přebytečnou aktivitu. Nejčastěji proto volí způsob fyzické aktivity v podobě lovení, kdy vlastní taktikou přichází svým budoucím trofejím na kobylku. Má chvályhodnou pozorovací schopnost. Když potřebuje dostihnout budoucí úlovek, nasadí vhodnou rychlost podle svého mínění.

Pro tyto vlastnosti psovodi ohaře často volí lovecký výcvik, kde se mu dostane příkladné disciplíny. Bez ní by mohl nad pánem převzít kontrolu a nemusel se chtít podřídit, i přes to, že rasa není považovaná za příliš temperamentní. Při výchově i během výcviku nejsou u výmarského ohaře problémy s chápáním požadovaných úkolů. Rozumí rychle, patří mezi inteligentní plemena.

Pokud majitel trvá na tom, aby se pes choval přátelsky k dětem, případně jiným domácím mazlíčkům, je možné to ohaře naučit; nic však nejde za dne na den. Majitel musí zařídit, aby s nimi bylo zvíře v kontaktu už od útlého věku, aby mělo šanci si na ně postupem času zvykat. Koho nezná, tomu packu nepodá. Většinou nemá potřebu družit se k cizím lidem. Naopak je ve střehu, když jsou jeho nejbližší v blízkosti někoho pro něj neznámého. Když je zapotřebí jednat, je výborný obranář, který si své lidi střeží jako oko v hlavě.

Od svého pána vyžaduje výmarský ohař podílení se na jeho fyzických aktivitách, a to dost intenzivně. Umí ale rozpoznat, kdy na majitele přichází únava nebo přepracovanost a má pro něj pochopení. Jakmile vidí pána odpočívat, překoná svůj pud vybít nahromaděnou aktivitu a podřídí se potřebám svého majitele.

TOPlist TOPlist