Cena od:      do:         Kraj:         Typ:   

Bazarbox.cz / Blog / Velký pudl - nazývaný královský pudl

Velký pudl - nazývaný královský pudl

Toto královské plemeno se hodí především nadšencům pro hustou srst. Mohou od rána do večera psa česat dle libosti buď šňůrový nebo kadeřavý typ srsti. Rasa nemá ve zvyku línat, jejich srst svůj růst nikdy nezastavuje, proto je samozřejmostí připravovat psa na pravidelné stříhání. Pokud majitel pudla péči o hustou srst zanedbá, už po pár dnech je znát změna struktury srsti. Ta pomalu, ale jistě připomíná dredy, kterými si majitel psa při jeho udržování zbytečně přitíží, neboť zbavit se zacuchaných částí srsti efektivně, bez nůžek a zároveň bezbolestně je téměř nemožné.

Ačkoliv je tento druh pudla považovaný za nejvíce imunního vůči chorobám, může přece jen nastat situace, kdy tělu pudla královského pohrozí určitý neduh, způsoben větším množstvím chlupů. Je třeba dávat pozor na nebezpečí zanícení uší. Pokud se v nich budou kvůli nepravidelné hygieně hromadit nejen vsrtvy mazu, ale také kusy chlupů z pudlovy srsti, je dost pravděpodobné, že dojde k ucpání zvukovodu. Pokud na tuto věc sužující pejskovy uši nepřijde jeho majitel zavčasu, hrozí zvířeti zánět.

Co se týče výcviku a schopnosti pudla poslouchat svého pána, psovodi si v tomto ohledu plemeno nesmírně pochvalují. Spokojenost z bezproblémového výcviku doprovází nadšení z disciplinovaného stylu chování. Pudli nevzdorují rozkazům, nerevoltují proti pánům; namísto toho uposlechnou. Jsou až abnormálně rychle učenliví, během krátké chvíle si zapamatují povely a umí je provést na výbornou. Jsou tedy vhodní pro aktivní sporty, ale ochotně se uplatní i jako společníci pro relaxaci.

Rasa pudla královského i přes jeho ušlechtilé druhové jméno nepatří mezi dominantní plemena, která si potřebují vydobýt své místo na slunci. Nejsou agresivní, nehledají nepřátele, ani nepřemýšlí o nadřazeném postavení druhého zvířete. Tak krásné zvíře nemá proč sžírat závist z možné konkurence.

TOPlist TOPlist