Cena od:      do:         Kraj:         Typ:   

Bazarbox.cz / Blog / Trpasličí pinč zkrátka potřebuje dostatek pohybu

Trpasličí pinč zkrátka potřebuje dostatek pohybu

Plemeno trpasličího pinče by mohlo svým nepatrným vzrůstem být snadno přehlédnutelné, ale zdání klame. Když na to přijde, umí se tento trpaslík ozvat. Často se plemeni připisuje strašpytlácká povaha, ta však není pravidlem. Pinč je co do výše zvířecího sebevědomí plnohodnotným psem. Dokáže být při stresové situaci rozvážný, snadno se nechá svést lákavým adrenalinem z dosud neprozkoumaných prostor i jedinců ze zvířecí říše.

Pro získání maximální spokojenosti potřebuje vybít nahromaděnou energii, nové a doposud nepoznané zážitky prožívá s nadšením. Se svou aktivitou a nutkáním se fyzicky vybít se stává skvělým sportovním parťákem pro psovoda, který holduje sportu. Naopak pokud mu není umožněn pravidelný pohyb na čestvém vzduchu, který trpasličí pinč vyžaduje, nečinnost ze strany pána může zapříčinit poruchy chování zvířete.

Trpasličí pinč zkrátka potřebuje dostatek pohybu. Svými fyzickými schopnostmi, se kterými se jedinci již narodí a které je třeba rozvíjet, jsou vhodní pro účasti na psích soutěžích sportovního charakteru. Svůj sportovní dar skvěle uplatní při kynologických sportech, agility je jeho oblíbené sportovní odvětví, ve kterém vyniká a ukazuje, co v něm dřímá. Svůj pohybový talent uplatňuje i v discplníně dogdancing.

Svou přátelskou povahou si právoplatně získává místo člena rodiny, kde je velmi oblíben příbuznými pána, snadno se s přáteli svého psovoda dokáže zkamarádit. Své sympatie nedává najevo jen tak někomu. Při styku s neznámými lidmi se v něm zpočátku projevuje výrazná nedůvěra vůči doposud nepoznanému jedinci. S ostatními domácími zvířaty nevychází ve zlém ve chvíli, kdy je svým pánem veden k příkladné sounáležitosti s ostatními tvory.

TOPlist TOPlist