Cena od:      do:         Kraj:         Typ:   

Bazarbox.cz / Blog / Thajský ridgeback má skvělý zrak

Thajský ridgeback má skvělý zrak

Thajský ridgeback je plemeno oceňováno pro skvělý zrak. Má oči jako ostříž; jsou to jeho senzory, skrz které nic neprojde. Pro majitele je často velkým oříškem udržet si dominantní pozici, ridgeback by si totiž nejraději vládl sám. Pro člověka, který si nedokáže zjednat respekt nejenže ridgeback nebude mít patřičnou úctu, která je pro výcvik nezbytná, ale tabu pro něj bude vůbec si získat jeho zájem. Bere to tak, že psovod, ke kterému nemůže vzhlížet, není hoden jeho zájmu.

Sebevědomí má na vysoké úrovni, je sám se sebou spokojený natolik, že si sebeúctu nenechá od nikoho vzít. Když se mu do něčeho nechce, nenechá se nikým a ničím přemluvit; jakmile je rozhodnuto, nic s ním nehne. S pýchou si svéhlavě prosazuje svou, páníček-nepáníček. Majitel se přitom může jakkoliv pečlivě stavět na hlavu a když z něj pes nevycítí respekt, nic s ním nesvede.

Jakmile se jeho pánovi podaří zkrotit jeho paličatost a dokáže mu, že ridgeback tu není ten, kdo bude mít poslední slovo, pes v sobě tyto pudy postupem času potlačí nebo usměrní na minimum a vůči svému majiteli a jeho povelům se bude chovat příkladně. Jeho chování potom nebude co vytknout. Je však umění přesvědčit plemeno, kdo koho bude poslouchat, aby tomu zvíře uvěřilo a nechovalo se k majiteli podřadně.

Aby nebyl ale thajský ridgeback jen kritizován, při řádné disciplíně je to milující druh, který střeží, co se mu přikáže a díky své odvaze se nebojí jakékoliv výzvy. U zvířat je obvyklé, že vycítí emotivně vypjatou situaci, umí se do pocitů svého pána vžít a následně strasti nebo radosti prožívá s ním. Pokud dojde ke smrti jeho blízkého, nemusí se ani jednat o majitele a jeho smutek je bezmezný, snadno propadá depresi.

TOPlist TOPlist