Cena od:      do:         Kraj:         Typ:   

Bazarbox.cz / Blog / Saarloosův vlčák zpravidla přilne k jednomu člověku

Saarloosův vlčák zpravidla přilne k jednomu člověku

Saarloosův vlčák působí ve spojistosti s chováním vůči svému okolí jako psí rarita. U většiny plemen není problém popsat jejich běžné chování vůči lidem, se kterými pes přichází často do kontaktu nebo s cizinci, které vidí poprvé. Jeho chování se ve většině případů jeví až nepředvídatelně; nelze obecně určit jednání této rasy jako všeobecné pravidlo po všechny saarloosovy vlčáky. Možná na jedné věci se v chování tohoto vlčáka shodneme u většiny těchto psů – tou je věrnost ke svému pánovi. Tu ale nepřenáší na další členy rodiny, zpravidla přilne k jednomu člověku, ke kterému chová úctu, ostatní jsou pro něj nekompromisně tabu.

Je zvláštní, že i přes velký cit ke svému majiteli nemá potřebu jako ostatní psi s láskou pečovat o jeho bližné, a tím se mu tak zavděčit. Saarloosův vlčák zřejmě pro samou věrnost a soustředění se na svého pána nikoho kromě něj nepovažuje za důležitého. Sečteno a podtrženo; i kdyby se členové rodiny snažili sebevíc na psa zapůsobit, pes ignoruje veškeré snahy a nikoho krom jednoho jediného pána prostě neuznává a uznávat ani nebude.

Asi nebude moc velkým překvapením, že za těchto okolností zkrátka spolešnost nevyhledává a co víc, straní se jí, jak jen to jde. Při kontaktu s naprosto cizí osobou často dochází nejen k ignoraci dané osoby, při pokusu člověka se se psem sblížit mu dává patřičně najevo, že se s ním nejen nebude zahazovat, ale že je mu dokonce jeho přítomnost nepříjemná a bavit se s ním nebude. Když se nechtěně dostane do středu pozornosti, probudí se v něm nervozita z nepříjemného zážitku z většího počtu lidí.

Naproti tomu má pocit, že jsou mu všechny možnosti otevřeny a že má právo na to uspokojit svůj pocit nezávislosti. Pokud se naskytne stresová situace a saarloosův vlčák je při ní, jeho hrdost nedovolí ani v nejmenším se nějakým způsobem podřizovat silnějšímu, pocity strachu v sobě potlačuje.

TOPlist TOPlist