Cena od:      do:         Kraj:         Typ:   

Bazarbox.cz / Blog / Puli - srst s tímto plemenem doslova roste odmalička

Puli - srst s tímto plemenem doslova roste odmalička

Puliho není problém od ostatních plemen rozpoznat předně z důvodu jeho dlouhé a husté srsti. Můžeme se setkat s kombinací barev černé a hnědé, případně narazit na jedince s čistě černou nebo bílou barvou srsti. Srst s tímto plemenem doslova roste odmalička. V období štěněte, které je na světě prvním rokem, se začíná výrazně rozrůstat a houstnout. Aktivita růstu srsti ustává ve stáří přibližně třech psích let, není to však podmínkou.

Co se týče navazování přátelství, nechává si je pro výjimečné případy; s cizími lidmi se do řeči sám od sebe nedává. Ve ztahu ke svému pánovi je zcela poslušným a příkladným druhem. Je šikovným hlídačem, snadno mu přiroste k srdci jeho majitel, u něhož dohlíží na jeho bezpečí. Společnost dětí snáší spíše dobře, k ostatním zvířatům se chová slušně.

Majitel vlastnící plemeno puli musí počítat s tím, že bude potřeba náležitá péče o jeho srst, která nebude vypadat dobře bez lidského přičinění. Protože není samočistící, musí být pravidelně hygienicky ošetřovaná. Je vyžadováno, aby pán udržoval srst plemene v čistotě především v místě řitního otvoru a okolí tlamy, tato místa jsou nejvíce náchylná na zachycení nečistot. Je pravidlem, že po dosažení stáří štěněte jednoho roku by se srst neměla kartáčovat.

Puli nepatří mezi hloupé psí rasy. Vyznačuje se vysokou inteligencí, kterou aktivně využívá při svém výcviku. Je schopen zapamatovat si celou řadu povelů a správně na ně reagovat. Na co je však háklivý, je monotónní způsob výcviku. Pokud se majitel nebude snažit výcvik nijak oživit, ztratí Puli dřív nebo později zájemm. Při nezáživném výcviku spolupracovat nebude.

TOPlist TOPlist