Cena od:      do:         Kraj:         Typ:   

Bazarbox.cz / Blog / Přátelský brabantík je šikovným plemenem.

Přátelský brabantík je šikovným plemenem.

Brabantík je šikovným plemenem. Málokterý majitel využívá jeho schopnosti pro disciplinovanost; a to je opravdu škoda, jelikož tato rasa se může právoplatně pyšnit schopností rychle se učit. Pokud pán věnuje brabantíkovi svůj čas a pes bude pravidelně procvičovat známé povely, dostane se mu satisfakce v podobě poslušného zvířete s dovedností si zapamatovat a vykonávat nemalý počet povelů, a vysloužit si tak přízeň svého pána.

Co brabantík, to milý jedinec. Jeho podmanivý výraz zrcadlí přátelského ducha. V těle brabantíka třímá tolik pohybu, že jen čeká na impulz ze strany pána či blízkých, aby mohl vypustit ven svou hravost. Jakmile nemá dostatečné množství pohybu, necítí se ve své kůži. I přes to, že brabantík s chutí a rád holduje pohybu, nepatří mezi hyperaktivní rasy, které vynikají mrštností. S potěšením si udržuje svoje tempo, nemá tendenci někam spěchat nebo se za něčím hnát a už vůbec nemá zapotřebí být někde první – soutěživost se u něj projevuje jen málokdy, jestli vůbec.

V čem spíše brabantík vyniká a co se mu musí nechat, je vrozený smysl pro rozvážnost. Jaképak vztekání se, to je pod jeho úroveň. Chce si vše v klidu promyslet. Než, aby v sobě probouzel zlost a agresi, raději vše probírá s rozmyslem a šetrně, nic neuspěchá. Jeho vyrovnanost nevykolejí ani možná hrozba, kdy na něj číhá nebezpečí. Nenechá se zdolat nervozitou, strach není produktivní, to brabantík moc dobře ví.

Achillovou patou brabantíka není tedy strach nebo nervozita, ale jeho závislost na svém majiteli. Nedělá mu problém se na nejbližšho člověka upnout natolik, že jen těžko zvládá chvíle samoty. Musí mít na blízku svého milujícího pána, jinak psí charakter značně ztrácí ušechtilé vlastnosti a sebedůvěry mu pomalu ubývá. Brabantík má své přednosti, ale schopnost být dobrým hlídačem k nim rozhodně nepatří, jejich krédem je Hlavně být přátelský.

TOPlist TOPlist