Cena od:      do:         Kraj:         Typ:   

Bazarbox.cz / Blog / Povaha beaucerona neví, co je to strach

Povaha beaucerona neví, co je to strach

Máte slabost pro psy větších rozměrů, které jen tak něco nerozhodí, kteří jsou předurčeni ke sportovním úspěchům? Potom je staré ovčácké psí plemeno zvířetem, které tyto předpoklady splňuje a pro svého pána (možná i pro vás) vhodným psím společníkem. Rasa Beaucerona neví, co je to strach, v jeho povaze nenajdete prvky, které by odkrývaly psí slabost v podobě bázně z neznámého. Při řádné výchově mu nedělá problém vyrůst ve zvíře, které bude s náležitým respektem vykonávat požadované úkoly disciplíny, pohotově přejde k účasti v kynologických sportech, ve kterých je úspěšný.

Mezi hlavní rysy tohoto plemene bezpochyby patří výrazně dlouhé nohy – jejich délka mu umožňuje uskutečňovat doslova běh na dlouhou trať, kdy uběhnuté kilometry pohotově nechává za sebou a s patřičným zanícením se pouští do překonávání delších vzdáleností. Přestože si můžeme všimnout na první pohled jisté podobnosti s hrubosrstým dobrmanem, jeho srst klame tělem. I přes nepříliš výraznou délku ve skutečnosti černá srst (u některých jedinců také s prvky hnědých odstínů) na dotek působí heboučce.

Není třeba věnovat přemrštěnou pozornost péči o srst. Její hebkosti se může docílit i při běžné, ne příliš náročné, péči; tou je rozčesávání. Nejvhodnější způsob, jak pečovat o srst Beaucerona, je totiž důkladné vykartáčování srsti v období línání. Drápy psa vyžadují zkrášlování; a to nejen nahodile, říkají si o pravidelnou péči. Beauceron k plnohodnostně strávenému životu potřebuje prostor a především pohyb, jinak se stává nevraživým a není vyloučeno, že se bude v budoucnu potýkat s neurotickými problémy. Jejich vedlejším účinkem je potom často vystupněná agresivita.

Chytrost není jen výsadou králů, ale i Beauceronů. V kombinaci s odvahou a věrností sobě vlastní dokáže hravě ochránit svého pána včetně jeho rodiny i materiálního zázemí.

TOPlist TOPlist