Cena od:      do:         Kraj:         Typ:   

Bazarbox.cz / Blog / Portugalský vodní pes nemá ve zvyku zahálet

Portugalský vodní pes nemá ve zvyku zahálet

Toto plemeno nemá ve zvyku zahálet. Nebojí se žádné práce, a když dostane pokyn ke konání určité činnosti, hned po jejím zadání se pouští do akce. Portugalský vodní pes je vhodný pro jedince, kteří by si rádi pořídili psího mazlíčka, ale potýkají se s alergií na psí srst. Prodávající tohoto plemene však nemůže budoucím majitelům-alergikům zaručit, že srst tohoto psa bude mít stoprocentně anti-aleregenními účinky.

Portugalský vodní pes se v poslední době stal populární, a to především díky sympatizaci se svým pánem, prezidentem Spojených států amerických, který vlastní rovnou dva zástupce této rasy. Plemeno je učenlivé, dokáže se na hodiny a hodiny zabavit různými hrami stejně tak dobře jako plnit zadané úkoly. Pro psa jeho inteligence a fyzické zdatnosti je samozřejmostí hodnotná výše temperamentu.

Pokud je mu zadaný určitý povel, který má splnit, měl by si jeho psovod dvakrát rozmyslet, kde ho zadává. Jestli je poblíž místa cvičiště voda a zvíře ji zaregistruje, jdou veškeré povely stranou, ať jsou jakkoliv důležité. Portugalský vodní pes ve svém jménu nemá vodu náhodou; při jakékoliv příležitosti se do ní bezhlavě vrhá, ať je vycvičen jakkoliv brilantně.

Co se týče vztahu ke svému okolí, nemá portugalský vodní pes v povaze útočit na druhá zvířata; k fenám se chová slušně, stejně jako ke psům své i cizí rasy. Reaguje dobře i na děti, pokud paří k jeho pánovi, opatruje je a chová se k nim obzvlášťcitlivě. Není mu příjemné dostat se do boje, ve kterém by na svého protivníka měl zaútočit kousnutím, proto kouše velmi vzácně a to jen v nejnutnějším případě. Dokáže se obejít bez nad míru fyzicky vyčerpávajícího pohybu, ale pokud je mu vystaven a pán si to tak přeje, vyhoví mu.

TOPlist TOPlist