Cena od:      do:         Kraj:         Typ:   

Bazarbox.cz / Blog / Pointer - jedinečné zvíře

Pointer - jedinečné zvíře

Pointer má pracovitost v krvi, nenechá se při ní zastrašit možnou fyzickou zátěží, naopak je odhodlaný využít svých schopností pro dosažení cíle. Své jméno nezískal jen tak. Z překladu se jedná o stav zmrznutí psa při lovení, kdy svého psovoda v roli lovce svým strnulým postojem informuje o přítmnosti budoucího úlovku. Takto se Pointer chová při lovech, na které je svým pánem brán, pokud je u něj jeho vrozený cit pro lovení majitelem podporován a rozvíjen.

Plemeno Pointera nejde příliš dobře vizuálně připodobnit k jiným rasám. Vzhledově se jedná o jedinečné zvíře s nezaměnitelnými charakteristickými znaky. Na jeho výjimečnost psovodi rádi poukazují při účasti na mezinárodních psích výstavách.

I se svými loveckými pudy si perfektně rozumí s dětmi. Při hraní s nimi se z lovce stává jedno z dětí, které by vědomě chtěně neublížilo. Venkovní hry s těmi nejmenšími rád vymění za aport se svým psovodem, pobytem na cvičišti, sportovními psími soutěžemi atd...

I přes svou duši lovce v sobě nemá zakořeněnou agresivitu, nepotřebuje ostatním psům něco dokazovat a obhajovat své místo na výslunní. Je nekonfliktní, vychází s ostatními zvířaty dobře. Má ukázkové držení těla, svou chůzí a během působí Pointer velmi elegantně, budí v okolí přirozený respekt a v kombinaci s klidnou psí povahou budí dojem zvířecí autority.

Na honech se cítí jako mezi svými; je šikovným lovcem lišek, bažantů nebo zajíců. Jak už bylo zmíněno, Pointer podává svému psovodovi při akci informace o pozici zvěře. Jeho hlavní úlohou při lovech je ukazování, kde se lovená zvěř nachází. Pointer je pes informátor, který si nenechá něco jen tak uniknout.

TOPlist TOPlist