Cena od:      do:         Kraj:         Typ:   

Bazarbox.cz / Blog / Lajka - tomuto plemeni není nic svaté

Lajka - tomuto plemeni není nic svaté

Tomuto plemeni není nic svaté; tam, kde mají psi její velikosti i schopností mez, přes kterou nejdou, tu ona hrdě obejde a pouští se neohroženě přes další hranice, které bortí. Troufá si nejen na ostatní jedince, není jí proti srsti ani vystartovat na větší zvíře, než je ona sama a s oblibou provokuje například soby. Její dominantní povaha ji omezuje v bližším přátelském kontaktu s ostatními, neboť ti z ní vycítí nemalou sebestřednost a agresi a nemají potřebu se s takovým psem družit.

Svými loveckými pudy umí vycítit přitomnost kořisti a svého pána informuje o jejím výskytu až přílišnými zvukovými efekty v podobě svého výrayného tónu hlasu. Jak na sobě nechává znát nepřístupnost vůči dosud neznámým zvířatům, nedělá jí problém vlastního pána k sobě pustit a důvěřovat mu. Je ochotna splnit vše, co se po ní žádá, pokud požadavek vynese ten správný člověk; majitel lajky. Má k němu respekt, poslouchá a chrání ho.

Není vhodná do rodinného prostředí, ve kterém se očekává, že se pes bude chovat oddaně s bezmeznou láskou ke všem, kteří jsou s jeho majitelem zadobře. Když si psovod vybere lajku, musí počítat s tím, že se upne jen a pouze na něj. K němu bude vyhlížet, jeho bude poslouchat a s ním si bude hrát. Jeho jediného k sobě pustí, k ostatním si zanechá patřičný odstup.

Má rychlé reflexy; jakmile si všimne výraznějšího pohybu, který se pakuje a probíhá poblíž jí samotné, zasoustředí se na onen předmět, který se tím pádem stává psem chtěnou kořistí a okamžitě zahájí akci lovu. Umí se postarat i o ochranu svého pána, je schopna hlídat do doby, než ji pán z povolané hlídky odvolá.

TOPlist TOPlist