Cena od:      do:         Kraj:         Typ:   

Bazarbox.cz / Blog / Krysařík - nechává se unést svým temperamentem

Krysařík - nechává se unést svým temperamentem

Toto plemeno je typické svou drobnou postavou, ve které je schovaná láskyplná duše. Se svým majitelem by se nejraději mazlil až donekonečna. Rád mu při každé příležitosti připomíná a dává najevo svou neutuchající oddanost. Jakmile si zvykne na bližší příbuzenstvo svého pána, bere je za své a oni jeho za nedílnou součást rodiny.

S dětmi si rozumí, s oblibou si s nimi hraje. Svou přátelskost si zpravidla nechává pro jedince, se kterými byl před čase již seznámen, nějakou domu spolu mají utvořený vztah a pes mu může důvěřovat. U cizince takovou jistotu nemá, a výsledkem tudíž je jeho rezervovaný postoj k neznámým lidem.

Ve skupině blízkých se rád předvádí, nechává se unést svým temperamentem a vymýšlí různé skopičiny jen proto, aby získal pozorost druhých a nebyl sám. Lákají ho neprozkoumaná místa, rád se pídí po něčem, co shledává zajímavým. Někdy se nechává strhnout adrenalinem a upřednostňuje probíhající zábavu před vykonávání povinných příkazů. Pokud prošel dobrou výchovou, vyroste v poslušného psa.

Často si na sebe bere až příliš velké sousto, když má potřebu chránit svého páníčka. Pes jeho vzrůstu při snaze ochránit výrazným štěkotem spíš vzbuzuje úsměv, než vyděšení z možného napadení zvířetem. Krysařík je i ve svém malém tělíčku výraznou osobností, která se často dere na povrch, často ne s takovým výsledkem, jaký by chtěl.

Údržba krysaříkovy krátké srsti není nijak komplikovaná, pejsek se spokojí s kartáčováním, které proběhne jednou týdně. Krysařík zbožňuje pohyb, při něm může zúročit své nadání, je mrštný a poměrně rychlý. Při výchově je potřeba držet psa na uzdě ve chvíli, kdy si snaží prosadit svou neustálým štěkotem. Pokud ho pán uštěkanému chování neodnaučí, bude mít v budoucnu co dočinění s hlučným malým psem, který veškeré konflikty bude řešit hlasitým odporem.

TOPlist TOPlist