Cena od:      do:         Kraj:         Typ:   

Bazarbox.cz / Blog / Keramické nože Salente

Keramické nože Salente

Keramické nože se již dlouhou dobu dostávají na český trh. Jsou chemicky netečné, nevstřebávají chuť ani pach připravovaných jídel a je jejich ostří je ostré i bez broušení mnoho let. Keramické nože nepodléhají korozi, proto je v čím dál větší míře používají i řemesla pracující ve velmi vlhkém prostředí, eventuálně řemesla, při kterých dochází k přímému kontaktu keramických nožů se vodou. Keramické nože se vyrábějí lisováním za vysokého tlaku z prášku, který je směsí oxidu zirkoničitého a speciálního pojiva. Pojidlo má za úkol takto připravený polotovar udržet v následném spékání pohromadě. Spékání probíhá po dobu až několika dní. Za tu dobu je materiál vystaven teplotě až 1400°C. Takto hotová čepel se následně brousí a leští pomocí diamantového kotouče.

Keramické nože najdou jistě uplatnění v kuchyni, pro které je zná většina moderních spotřebitelů, který mají zájem si jej zakoupit. Pro použití v kuchyni jsou velice vhodné. Přesto se nehodí díky své vysoké křehkosti k sekání a řezání kostí, či hluboko zmražených potravin.

Mezi společnosti, které vynikají výrobou vysoce kvalitních keramických nožů patří společnost Salente. Společnost Salente již mnoho let dodává na český trh bezúdržbové keramické nože za příjemné ceny.

Keramický nůž Salente je vyroben z oxidu zirkoničitého s velmi vysokou tvrdostí. Ostří nože je odolnější proti opotřebování a díky tomu vydrží dlouho ostré. Ergonomická plastovou rukojeť s protiskluzovou úpravou je vyrobena z nesmáčivého plastu ABS. Každá rukojeť je spojena s nožem speciálním patentovaným postupem, který zabezpečí správné upevnění po celou dobu životnosti nože, navíc s oporou ukazováčku pro větší ochranu proti zranění. Nůž je dodáván s praktickým ochranným krytem, který spolehlivě zabrání uštípnutí čepele nebo zlomení nože ve vašem příborníku. Keramické nože Salente mají atest zdravotní nezávadnosti pro výrobky přicházející do styku s potravinami.

TOPlist TOPlist