Cena od:      do:         Kraj:         Typ:   

Bazarbox.cz / Blog / Irský setr nepatří mezi psy samotáře

Irský setr nepatří mezi psy samotáře

Na prvním místě u irského setra jsou hned dvě priority – lov a rodina. Majitelovi nejbližší si toto plemeno oblíbí pro jeho sympatie k dětem, ke kterým se um chovat tak, aby z jejich hry nevyšly s trvalými následky. Narozdíl od jiných ras je irský setr při hraní s dětmi splachovací. Jak by se některý pes ohradil a dal najevo svůj nesouhlas s jednáním dítěte, je setrovo podvědomí “naprogramované” k trpělivému jednání a flegmatickému postoji k takovým situacím.

Irský setr nepatří mezi psy samotáře; pro jeho rozvoj je naopak vhodné, aby ho majitel dostával do kontaktu s ostatními psy. Je ideálním zvířetem pro výchovu ve smečce, jelikož nevykazuje výrazné známky jakékoliv agrese a nevymáhá si dominantní místo na výslunní. Nedělá mu výrazné problémy spřátelit se s dalšími domácími zvířaty, jejich vztah se však díky špatné náhodě může zvrtnout. Setr je citlivý na okolní jevy. Rád se nechává unést loveckými pudy a když před sebou vidí rychle se pohybující objekt, neváhá a míří za ním.

Je brilantním loveckým psem, pokud je mu k tomu dána příležitost. Mezi psovody soustředící se na hony není příliš vyhledávaným společníkem pro jeho tradovanou náročnost při výcviku. Pokud však majitel do svého psa při výcviku investuje notnou dávku trpělivosti, pes mu to stonásobně oplatí při loveckých činnostech, pokud k nim bude připuštěn. Pro složitější výcvik je myslivci až zbytečně zatracován. Přitom jsou sami proti sobě, zvíře by mohlo být dobrým loveckým partnerem, má kvalitní čich, kterému žádná stopa kořisti neujde.

K línání u irského setra dochází dvakrát ročně, když přichází jaro a podruhé na podzim, kdy je zapotřebí řádná péče v podobě vyčesávání přebytečné srsti.

TOPlist TOPlist