Cena od:      do:         Kraj:         Typ:   

Bazarbox.cz / Blog / Hovawart - plemeno chvályhodných vlastností

Hovawart - plemeno chvályhodných vlastností

Hovawart splňuje představy ideálního hlídacího psa. Sám se těší na to, až bude věrně bdít u své rodiny a patřičně je střežit, a získat si tak náklonnost rodinných příslušníků svého majitele. Dokáže rozpoznat hranici, přes kterou nelze jít v komunikaci se svým pánem a známými lidmi. Když je zapotřebí uhájit si své místo a očekává se od něj, že pro to něco udělá, nezasáhne do situace svou agresivitou ani výraznějším ostrým jednáním, naopak se snaží věci řešit s chladnou hlavou.

Spatřit hektického a nervózního Hovawarta je snad nemožné, ne s jeho charakterem značící vyrovnanou povahu. Při volnočasových aktivitách si však svou klidnou stránku nechává pro sebe, a během sportovních činností provozovaných se svým pánem se nechává strhnout přívalem energie, kterým se nechá mimo svou „pracovní dobu“ rád ovlivnit. Pokud není při pohybové aktivitě pán Hovawarta dostatečně kreativní, výběr monotónního typu činnosti si pejsek milerád zpestří vlastním nápadem k pobavení se.

Při nezaplnění denního režimu vhodnými sportovními činnostmi se Hovawart nudí, pro zvíře jeho potenciálu je vhodné účastnění se psí agility, kynologie či dogdancingu. Z těchto důvodů je Hovawart vhodným psím společníkem především pro mladší jedince, kterým nebude vykonávání psem vyžadovaných činností dělat problém a budou odolní vůči psychické i fyzické zátěži, která s postupnou výchovou i výcvikem může přijít.

Jak již bylo zmíněno, Hovawart disponuje bezmeznou láskou ke své rodině, největší výhrou je pro plemeno je trávení volného času po boku těch nejbližších. Pokud je odmalička ve styku s dětmi, na jejich společnost si zvykne bez problémů. Často si s nimi chce hrát, ale vzhledem k jeho váze a výšce je potřeba hru zvířete s dítětem po oku sledovat a případně zasáhnout.

TOPlist TOPlist