Cena od:      do:         Kraj:         Typ:   

Bazarbox.cz / Blog / Havanský psík, známý pod jménem havanský bišonek

Havanský psík, známý pod jménem havanský bišonek

Psík, který je také známý pod jménem havanský bišonek, přímo hraje barvami. Existuje široká škála psů této rasy s různorodými barevnými odstíny. U jednoto typu srst zpravidla nosí sněhobílý nádech v kontrastu s černou příměsí očních víček. Můžeme se setkat také s další kombinací barev havanského psíka, a to s krémovým zbarvením srsti plynule přecházející do odstínu bílé. I v tomto případě jsou víčka zvířete pokryta tmavou barvou.

Stejně tak jako přechod barev na srsti je u havanských psíků uznávané zbarvení do čistě krémového odstínu bez známek mísení s další barvou na vnější části psího těla. Při bedlivějším prozkoumání narazíme na zbarvení do běla v okolí hrudi a prstů psa. Pigment očních víček se přitom drží černé barvy, podobně jakou předchozích zmíněných typech srsti. U srsti s tímto zbarvením je častý výskyt vícero odstínů krémové. Linie odstínů se pohybuje od světle béžového provedení až po červenou, uzavírající hranici krémových odstínů.

K vidění je i kolorované spojení sobolího zbarvení srsti s bílou i rozložení sobolího odstínu po celém těle havanského psíka bez dalších příměsí kolorit. Nutno dodat, že jedinec, který se pyšní tímto zbarvením sv srsti, není výjimkou, kde by svou roli nesehrála černá barva. I oční víčka tohoto plemene jsou předurčeny k nošení černé barvy.

Další možný typ zbarvení hnědé s pálením i hnědobílý odstín havanského psíka je trochu odhodlanější, k černé barvě na očních víčkách rasy přistupuje osobitěji. Své místo na těle zvířete uhájil nad očima, kde provokuje černé zbarvení očních víček psíka. Hnědá s pálením je dostupná i v okolí tlamy psa, na vnitřní straně těla zvířete – na hrudi, svůj odstín si vydobyl i na tlapkách plemena i pod jeho ocasem. Při bedlivějším prozkoumání zvířete je hnědá barva s pálením k vidění i ve vnitřní straně uší.

TOPlist TOPlist