Cena od:      do:         Kraj:         Typ:   

Bazarbox.cz / Blog / Foxteriér - se strachem se pere po svém

Foxteriér - se strachem se pere po svém

Foxteriér je hračička; činí ho nejšťatsnějším, když může naplno projevit svou hravou povahu v rodinném kruhu. S oblibou se nechává zaměstnat dětmi společným hraním a ochotně přitom zapomíná na čas. Nepatří mezi psy, kteří by potřebovali svůj klid, jeho temperament ho nutí vynakládat spoustu energie na činnosti, které ho dostatečně zaměstnají, aby měl pocit, že je stále v centru dění. Potřebuje být o všem informovaný, mít přehled a situaci pod kontrolou, což mu při jeho ostražitosti nedělá žádný problém.

Se strachem se pere po svém, neutíká před ním, dokáže se mu postavit a bránit sebe i své blízké. Foxteriér je plemeno vychytralé, takže když při pravidelném vykonávání různých aktivit narazí na nějakou činnost, která mu příliš nevoní, snaží se jí vyhnout obloukem. Nejdřív nepozorovaně; jakmile si pán všimne jednání psa, klidně pokračuje, už ve veřejném způsobu, odporu. Když si zkrátka Foxteriér postaví hlavu, psovod s ním ve většině případů nic nesvede.

Pokud se s náležitou výchovou plemene nezačne už od štěněte, Foxteriér nebude mít nutkání k poslušnosti, jelikož jeho vrozené pudy dají spíše na vlastní úsudek. Při pečlivé výchově, ve které se majitel aktivně angažuje, se mu podaří ze psa vychovat poslušné zvíře. Jeho snažení se mu vrátí, Foxteriér ho bude uznávat jako dominantního jedince a nebude se nad pána povyšovat. Tento pes je velmi učenlivým plemenem, těší ho splňovat zadané úkoly, rád překonává hranice svých schopností, rád pracuje na rozvíjení sebe sama.

Plemeno má slabost pro norování; jakmile má příležitost tuto aktivitu provozovat, nadšeně se do své oblíbené adrenalinové činnosti pouští. Bez strávení chvíle na čerstvém vzduchu by neprožil plnohodnotný den, vynucuje si delší procházky.

TOPlist TOPlist