Cena od:      do:         Kraj:         Typ:   

Bazarbox.cz / Blog / Coton de Tulear ví, co se sluší a patří

Coton de Tulear ví, co se sluší a patří

Plemeno je drobnějšího vzrůstu, známé pro svůj sněhobílý odstín dlouhé srsti. Ne vždy se však setkáme s čistě světlým jedincem bez poskvrnky. Velmi častá je kombinace barev bílých a šedých pigmentů, případně žlutých odstínů přecházejících do bile barvy, která pokrývá většinu těla zvířete.

Coton de Tulear ví, co se sluší a patří; sám od sebe by nevyjel po jiném psovi, nevyhledává tělesný kontakt s ostatními zvířaty za účelem provokace a možného boje, je v těchto ohledech spíše krotký a kamarádský. Pokud se v jeho domácím prostředí vyskytuje další zvíře, hrozí nesnášenlivost ze strany plemena Coton de Tulear zřídkakdy. K lidem má respekt, ten nejintenzivnější pak chová ke svému majiteli.

Pokud není pán psa osamocen a má rodinu, kterou s ním seznámí, nedělá zvířeti problém se emocionálně upnout k jeho nejbližším. Jakmile se tak stane, těžko se smiřuje s možným odloučením, které prožívá velmi bolestivě. Při neočekávaném shledání se s doposud neznámým člověkem či větším počtem lidí může pejsek vykazovat známky nervozity, která ohlašuje svůj příchod zvídavým štěkotem.

Rasa Coton de Tulear je velmi hravá, zabaví se poměrně rychle; stačí, když její majitel přijde s určitým motivem hry, pes zaregistruje pánovo snažení vymyslet zábavnou aktivitu, a vesele přistoupí na psovodův návrh užít si volný čas po svém, jak jinak, než zábavnou formou.

Protože je inteligentní a není žádný lempl, rád se zdokonaluje, je šikovný a učení nových povelů mu jde přímo samo. Někteří zástpci plemena Coton de Tulear jsou ovšem do určité miry natolik paličatí, že pánem prováděný výcvik na ně nebude mít takový dopad, jaký by psovod chtěl, pokud se bude zvíře vzpouzet.

TOPlist TOPlist