Cena od:      do:         Kraj:         Typ:   

Bazarbox.cz / Blog / Chodský pes - žádaný společník pro sportovní aktivity

Chodský pes - žádaný společník pro sportovní aktivity

Majitelům chodského psa přináší potěšení plemeno cvičit. Ikdyž patří mezi velmi aktivní rasy, je také učenlivé, snadno a bez větších problémů rozumí tomu, co se po něm vyžaduje a jedná podle zadaného příkazu. Jeho chování je závislé na způsobu životního stylu, jaký jeho pán s nejbližšími vede.

Pokud je pes součástí rodinného kruhu, ze kterého číší zázemí, je od raného věku ve styku s ostatními členy rodiny, má předpoklady k tomu stát se milujícím zvířetem, který svou rodinu ochrání, když to bude situace vyžadovat.

Péči o plemeno není třeba přehánět. Nevyžaduje speciální přípravky pro údržbu srsti. Stačí, aby mu majitel věnoval čas od času chvíli, během které vykartáčuje psí srst a důkladně ji pročeše, především pak v období, kdy zvíře líná. Při styku s vodou neodporuje, naopak pokud je možnost si hrát ve vodě, je první, kdo se do ní střemhlav vrhá.

Chodský pes je žádaným společníkem pro sportovní aktivity. Je šťastný, když se mu dostane příležitosti svého pána doprovázet na dlouhých procházkách, skotačení ve vodě a mnohých dalších výletech. Má předpoklady ke zvládání psích sportů při řádných přípravách na účasti agility či dogdancing na profesionální úrovni. Je nadšen, když může splnit další povely a rozšiřovat své schopnosti.

Na změnu počasí reaguje lépe, než některá jiná plemena. Dobře zvládá „psí počasí“, umí se smířit s přicházejícím sněhem stejně tak jako deštivými dny, ve kterých je venčen. Pokud mu pán nevěnuje dostatečné množství času a chodský pes je nechán na pospas samotě, zabaví se hrami s nejzajímavějšími věcmi, které má poruce, aniž by byly pánem povolené a hlavně určeny k zabavení psů.

TOPlist TOPlist