Cena od:      do:         Kraj:         Typ:   

Bazarbox.cz / Blog / Cane corso - nenechává se ovlivnit strachem

Cane corso - nenechává se ovlivnit strachem

Pes jeho velikosti a vrozené odvahy je jako stvořen pro povolání hlídače. Na svá bedra s hrdostí bere úkol ochraňovat své nejbližší před různým nebezpečenstvím, které na ně může číhat. Nikdy nezahajuje boj sám od sebe. Do konfliktu se nehrne, nemá ve zvyku na někoho útočit, pouze střeží teritorium. To platí za situace, pokud k roztržce není dotyčnou osobou nebo zvířetem vyprovokován; v takovém případě oplacuje stejnou mincí a nenechá svého protivníka vyhrát bez boje.

Nenechává se ovlivnit strachem; jakmile jde do tuhého a pán nebo jeho nejbližší jsou vystaveni určitému riziku, cane corso vyhrocenou situaci bere hrdinně do tlapek a brání své milované. Za lidi, které má rád, nastavuje holý život. Pokud si to situace žádá a není jiné východisko, rve se do roztrhání těla; bezpečí rodiny a zázemí je u něj bez diskuze na prvním místě.

K neznámým lidem nepřistupuje nijak nepřátelsky; agresivitu si nechává až na chvíle obrany před nechtěnými hosty. Cizí jedince přehlíží, nemá potřebu je zvídavě zkoumat a vytvářet si s nimi jakýkoliv vztah. Někdy při snaze neznámého člověka přiblížit se zvířeti se plemeno instinktivně stáhne do sebe a chová se k cizinci mnohem více odtažitě.

Cane corso, ač se to na první pohled nemusí zdát, by se nejraději rozdal; pro svou rodinu by udělal cokoliv. Nemá potřebu ji pouze bránit, dělá ho šťastným, když si s nimi může nezávazně hrát a je na chvíli zproštěn své hlídací úlohy. Jako ryba ve vodě se cítí při dovádění s dětmi, kdy v případě nesouhlasu s chováním člověka vůči jeho osobě by dítěti neublížil. Pokud nesouhlasí se způsobem, jak určitou aktivitu se zvířetem děti provozují, a není mu jejich chování příjemné, nezaujme obranný postoj, naopak uteče.

TOPlist TOPlist