Cena od:      do:         Kraj:         Typ:   

Bazarbox.cz / Blog / Border kolie - tahle slečna má za ušima.

Border kolie - tahle slečna má za ušima.

Tahle slečna má za ušima. Ne nadarmo je její plemeno považované za jedno z nejinteligentnějších. Je schopna naučit se brilantně řadu povelů, vycítí požadavky svého pána a není potřeba sáhodlouhého učení psa na to, aby porozuměla, co se po ní žádá. Chápe rychle, dobře si pamatuje a podle zadaných kritérií plní jakkoliv složité úkoly. Pokud ji majitel dostatečně motivuje, s patřičným zapálením na sobě kolie pracuje, aby podala co nejkvalitnější výkon a patřila mezi nejlepší zástupce z psích řad.

Potřebuje mít kolem sebe prostor, trýzní ji být uzavřená; bez možnosti pohybu ztrácí chuť do života. Její aktivita je s rostoucím věkem čím dál tím vyšší. Kolie dokáže vycítit situaci, která se děje, pozorně vnímá a pokud je v útlém věku seznámena s jinými druhy zvířat, je schopná si na ně zvyknout a vycházet s nimi bez konfliktů. Spíš než ke zvířeti se ochotně upíná ke svému majiteli. Milujícímu pánovi jeho lásku a péči opětuje stonásobně, je mu hluboce oddána; jeho vyslovené pokyny a povely mířené k ní samé bere vážně a plní je s náležitým respektem.

Je disciplinovaná, pokud se to po ní vyžaduje. Když však přijde na její volnočasové aktivity, při radovánkách se svým pánem se cítí jako ryba ve vodě. Nemá problém vymyslet nekonečné množství skopičin a pokud je s ní její majitel na stejné vlně, dokáží ti dva být nerozluční přátelé; a to jak po výcvikové stránce při sportovních aktivitách, tak i po hravé stránce, která téměř nezná hranic. Border kolii jen tak něco neporazí; její fyzickou zdatnost jí některá plemena mohou jen tiše závidět.

Ke svému pánovi vzhlíží a obdivuje ho. Zmíněný obdiv však majitel nedostane zadarmo; s trpělivým a srdečným přístupem si jej postupem času v border kolii získá. Pokud zahájí tvrdou výuku založenou na tělesných trestech bez špetky citu, vztah psa a majitele nebude ze strany zvířete ani trochu vřelý.

TOPlist TOPlist