Cena od:      do:         Kraj:         Typ:   

Bazarbox.cz / Blog / Bloodhound - využívá především svého vytříbeného čichu

Bloodhound - využívá především svého vytříbeného čichu

Bloodhound je pokládán za psa obdivuhodné velikosti nejen co do proporcí jeho těla, ale i co do loveckého talentu. Využívá především svého vytříbeného čichu, skvěle vycvičeného pro nalezení vytoužené kořisti, u které dokáže rozluštit zanechané stopy staré i několik týdnů a podle nich zvěř najít.

Jeho základními rysy, díky kterým si ho nejde splést s ostatními plemeny, jsou výrazné, četné záhyby na krku. Ty kůži na hlavě bloodhounda svou vahou stahují směrem dolů, a vytvářejí mu tak bez dovolení výraz ztrápeného zvířete. Jakmile zaštěká, okolí zpozorní, neboť pokud nejsou lidé zvyklí na hlasové projevy tohoto plemene, může v nich vzbudit zvědavost, kdy se se zájmem zaposlouchají do melodického hlasu psího štěkotu.

I při jeho časově náročných aktivitách si dokáže najít chvíli na odreagování se při radovánkách se svým psovodem. Aktivně vymýšlí nejrůznější hry nehledě na jejich složitost. Pokud jeho pán projeví zájem o sdílení volného času s bloodhoundem, rád přistoupí na hry, které majitel navrhne. Musí se mu však chtít, a bohužel není pravidlem, že jeho chuť odsouhlasit svému pánovi všechno přichází pokaždé, kdy se to po něm žádá. Často dá na svůj temperament, a když se mu něco nezdá a nechce se mu podílet se na navrhované aktivitě, ignoruje návrh a raději přejde na vykonávání svých oblíbených činností.

Během lovení se může potýkat s nepříjemnými okolnostmi, a které nemusí být zvyklý. V takové chvíli je běžné, že se ve zvířeti probudí strach z možného nebezpečí. U bloodhounda by k takovému „incidentu“ docházet nemělo, svůj strach by měl ve své funkci lovce mít zcela pod kontrolou a neměl by se jím nechat ovlivňovat.

TOPlist TOPlist