Cena od:      do:         Kraj:         Typ:   

Bazarbox.cz / Blog / Bišonek - téměř k nerozeznání od plyšové hračky

Bišonek - téměř k nerozeznání od plyšové hračky

Bišonek je svým vzezřením téměř k nerozeznání od plyšové hračky. Je to jeho pověstnou světlounkou srstí s délkou, kterou by lecjaká jiná rasa mohla jen tiše závidět a jíž se může pyšnit právě on. U lidí je bišonek oblíben především pro svou vlídnou povahu, je rád středem pozornosti. Snad nic ho nečiní více šťastným, než se obklopovat milovanými lidmi, nechávat se opečovávat a hýčkat.

Toto plemeno je velmi chytré, při delším soužití se svým pánem se ochotně přizpůsobje zvyklostem, které se od něj vyžadují. Pokud je to majitelovo přání, přizpůsobí se požadovanému stereotypu a bude ho s láskou sdílet za pánovu příkladnou péči. Bišonek se snadno a rychle k člověku upne, někdy je na něm až chorobně závislý a odloučení byť v podobě krátkého časového úseku snáší hůř, než jiná plemena.

Pokud jeho pána někdy napadne chovat bišonka v prostoru odloučeném od prostředí plného lidí, začne být pes výrazně nesvůj a propadat panice. Snadno se nechá ovlivnit smutkem ze samoty a přicházející uvědomění si svého osamění zvládá velmi těžce. Je to pes-samaritán, chce šířit lásku a získávat jí nazpět, zažít tu pravou spokojenost je schopen teprve tehdy, pokud mezi ním a pánem je silné přátelské pouto.

Se svou nadprůměrně přátelskou povahou není vhodný jako hlídací pes. Jeho vrozené pudy neobsahují agresivní jednání, k ostatním se chová slušně, dobře snáší ostatní domácí zvířata. Bišonek je nekonfliktní plemeno, které si jen těžko lze představit na někoho zaútočit. Nemá vyvinuté lovecké pudy, hony za zvěří ho nelákají. Co mu však vždy přivodí dobrou náladu, je společně strávený čas s pánem. Je vděčný za návrhy jakýchkoliv her, hlavně, že je nemusí hrát sám.

TOPlist TOPlist