Cena od:      do:         Kraj:         Typ:   

Bazarbox.cz / Blog / Belgický grifonek - ostražitost a přirozená inteligence

Belgický grifonek - ostražitost a přirozená inteligence

Nenechte se zmást velikostí psa. I přes jeho malý vzrůst bylo tomuto plemeni dána do vínku výrazná ostražitost, přirozená inteligence společně s oddaností ke svým nejbližším. Grifonek nesnáší příliš dobře samotu, naopak si užívá každou poskytnutou příležitost strávit čas ve společnosti. Dokáže přilnout ke svému majiteli takovým způsobem, že pokud dojde k záměně jeho pána, ztrátu lidského přítele, ke kterému si vypěstoval určitý vztah, snáží opravdu těžce.

Právem je považovaný za nebojácného, neboť když nastane situace, při které by měl reagovat na útok svého protivníka, případně nedůvěryhodného jedince, ochotně se chopí příležitosti a s radostí se pustí do obrany svého pána. Někdy jeho obranný postoj může působit poněkud komicky; zvlášť v případě, kdy k obraně použije ještě štěkot. Jeho hlas je totiž položený ve vyšších tónech a natolik pronikavý, že může omráčit protivníka, který si s tímto „křiklounem“ raději odmítne vjet do vlasů.

Majitelé belgického grifonka si často pochvalují inteligenci psa. Plemeno má předpoklady k bezproblémové učenlivosti. Proto se většinou zástupci této rasy aktivně účastní psích sportů, například agility nebo dogdancing. Pokud nedostanou povel od svého majitele k obraně, v běžném styku nejsou k ostatním psům nepřátelští.

Grifonci nedávají najevo svou nadřazenost, nepatří mezi dominatní plemena. Je zapotřebí, aby si už odmalička zvykali na větší zvířata, než jsou oni sami. Jinak hrozí, že se z něj v dospělosti stane ustrašený pes, který nebude mít moc šancí na to, aby vyrostl v nebojácného hlídacího psa.

Grifonci jsou velmi citlivým plemenem, které se někdy až příliš upíná na svého pána. Vztah k dětem už nemusí být z jejich strany tak intenzivní, nevynucují si pozornost dětí a ani je aktivně nevyhledávají. Pokud však přijdou do styku s dětmi, nevadí jim to, berou to sportovně.

TOPlist TOPlist